Canon’dan geniş açılı VR lens

Canon, kompakt ve hafif bir sanal gerçeklik (VR) lensi tanıttı. Canon RF-S3.9mm F3.5 STM çift balık gözü lensi bu ayın sonunda satışa sunulacak. Bu yeni lens, markanın Air Spherical Coating teknolojisini kullanan ilk L sınıfı olmayan VR lensi olarak, güçlü yansıma önleyici etkiler sağlıyor.

Canon RF-S3.9mm F3.5 STM çift balık gözü lens, özellikle APS-C EOS R7 aynasız kamera için tasarlandı ve VR fotoğrafçılığına ilgi duyanlar için daha kolay kullanılabilir bir seçenek sunuyor. RF-S serisindeki ilk VR lensi olan bu model, 144 derece ultra geniş açı görüş açısı sunuyor. EOS R7 ile birleşerek hafif 3D VR çekim ekipmanı olarak kullanılabiliyor. Lensin yerleşik kırılma prizması ve optimize edilmiş yapısı, kısa arka odak ve optik yol bükülme gereksinimlerini karşılıyor.

EOS R7 ile yeni VR lensin çözünürlüğü, EOS R5 ile RF5.2mm F2.8 L çift balık gözü kombinasyonuna benzer. Lensin 1 derecelik görüş açısı başına piksel yoğunluğu, RF5.2mm F2.8 L çift balık gözü lensi ile benzer. VR lensinin sol ve sağ lensleri, iki lens için tutarlı pozlama sağlayan elektromanyetik olarak tahrik edilen bir diyaframı entegre ediyor.

Canon RF-S3.9mm F3.5 lens, çift lensli otomatik odaklama işlevine sahip bir adım motoru ile donatılmıştır. Sol ve sağ lensleri senkronize olarak otomatik odaklama için sürükleyebilir. EOS VR sisteminin çekim ve üretim süreci, çekim, görüntüleme, dönüştürme ve düzenlemeyi içeriyor. Kullanıcılar, EOS VR Utility uygulamasını kullanarak videolarını ve fotoğraflarını VR içeriğine dönüştürebilirler.

Canon RF-S3.9mm F3.5 lensin bu ayın sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak, yeni Canon VR lensin fiyatı ve kullanılabilirliği hakkında henüz bir bilgi yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir